Сьогодні вже більшості клієнтів відомо, що в клініках використовують різні апаратні платформи. Одна система працює на
олександритовому лазері, інша - на
діодному, третя - на
неодимовому або
ербієвому. Ще є
рубінові системи, але на сучасному етапі розвитку лазерної епіляції від них, фактично, вже відмовилися.
Чим відрізняються різні типи апаратів для лазерної епіляції? Чи можна екстраполювати перераховані переваги методу на кожен апарат, чи за такої екстраполяції необхідно вносити поправки?
У першому наближенні екстраполювати загальні переваги лазерної епіляції можна, однак під час розмови про різні типи обладнання справді потрібно вносити поправки. Стосуються вони комфортності та безболісності процедури, а також можливості використання апарату на темній чи засмаглій шкірі та при видаленні світлого волосся. Що ж до ефективності та безпеки, обладнання провідних світових виробників відповідає найсуворішим стандартам і в цьому відношенні мало чим відрізняється. Усі апарати від провідних розробників абсолютно безпечні та максимально ефективні.
На ступінь комфорту впливають такі параметри лазерного променя, як енергетична щільність імпульсу і його тривалість. Не менш важливим параметром з точки зору безболісності є довжина хвилі. Короткі хвилі можуть провокувати сильніше нагрівання шкіри; з цієї причини системи з рубіновими лазерами сьогодні в найкращих клініках уже не використовуються.
Ще одна важлива характеристика апаратної платформи - площа плями впливу, тобто площа самого випромінювача. Від площі випромінювача залежить час процедури, точність маніпуляції і, меншою мірою, безболісність сеансу. Нарешті, останнім за порядком, але не останнім за значимістю, є тип системи охолодження, який використовується для підвищення ступеня комфорту.