Що таке лазерна епіляція волосся

Лазерна епіляція – це найнадійніший та найсучасніший метод видалення зайвого волосся. Віск, шугаринг, гоління – коріння волосся не руйнує, ці процедури називають депіляцією.

Вам буде корисно ознайомитися з цим матеріалом, якщо ви ще ніколи не робили лазерну епіляцію.

Як не потрапити на вудку шахраїв та маркетингових хитрощів, чому не всі лазери однакові та як не ходити на епіляцію роками - саме про все це йдеться нижче.
Все про лазерну епіляцію: шкода, користь, кількість процедур та лайфхаки

Які способи видалення небажаного волосся існують

Гладка, рівна шкіра, позбавлена недоліків — безумовна цінність, яка не залежить від вимог часу та віянь моди. Чого не скажеш про способи, що дозволяють досягти такого ефекту.

Серед найпопулярніших методик – шугарінг (цукрова епіляція), воскова епіляція, електро- та фотоепіляція, лазерна епіляція.
  • Воскова епіляція та шугаринг – це механічне видалення волосся. Волосяні фолікули не зачіпаються, тому процедуру потрібно повторювати постійно, приблизно раз на 2-3 тижні.
  • Під час електроепіляції на корінь волосся впливають невеликим електричним розрядом. Метод болючий та дуже повільний, адже кожну волосину потрібно обробляти окремо.
  • Фотоепіляція викликає загибель фолікулів під впливом світлових хвиль. Недолік технології: руйнуються далеко не всі волосяні цибулини, досить складно отримати ідеально гладку шкіру.
  • На відміну від інших методів, лазерна епіляція видаляє волосся швидко, комфортно та практично назавжди.
лазерна епіляція видаляє волосся швидко, комфортно та практично назавжди

Короткий алгоритм процедури лазерного видалення волосся:

  • 1
    Як працює лазер: спалах нагріває волосся, тепло досягає кореня (фолікула) волосся і руйнує його. Волосся гине.
  • 2
    Перед процедурою волосся потрібно підголити, залишивши близько 1 мм. Після процедури на місці волосся залишається залишок волосся, що згорів, який самостійно випадає через 7-10 днів. Їх не можна вищипувати та вичавлювати!
  • 3
    Через 2-4 тижні виростає нове волосся із сусідніх, незруйнованих фолікулів. Як тільки вони досить відростуть, потрібен повторний візит, щоб зруйнувати це коріння волосся. У міру того, як прокидатимуться нові цибулини волосся зі сплячих фолікул, потрібно приходити на повторні сеанси. Їхня кількість залежить від області обробки (зазвичай, мінімум – у пахвах, максимум – у зоні бікіні)
  • 4
    Повний курс процедур – від 3 до 8 (залежно від гормонального фону та ступеня прояву проблеми). Після проходження курсу зазвичай потрібно один-два візити на рік для підтримки стану «без волосся»!
До цього ж слід зауважити, що зростання волосся має три фази – телоген, катаген та анаген, що значить що планувати курс процедур слід виходячи з індивідуальних особливостей росту волосся!

Чи шкідлива лазерна епіляція?

Офіційно лазери для видалення волосся використовуються з 1995 року, коли американська асоціація FDA схвалила цей метод. Слідом вся світова медична спільнота підтвердила ефективність цього методу впливу.

За весь час існування лазерної епіляції не існує жодного доведеного факту зв'язку цього методу видалення волосся та можливих захворювань (наприклад, ракових утворень).

Лазер абсолютно нешкідливий, якщо дотримуються налаштування та параметрів апарата. Найнебажаніший наслідок лазерної епіляції – це опіки, але наші косметологи пройшли навчання та постійно підвищують свою кваліфікацію. Також, в клініці стоять найсучасніші апарати із найкращою (на даний момент) системою охолодження. Всі процедури у нас виконуються – без опіків.
Отримати Сертифікат на Знижку у 500 грн* ➤➤➤

Кажуть що електроепіляція краще. Чи так це?

Загалом успішність електроепіляції залежить від дослідженості та точності майстра, який проводить процедуру: наскільки точно голка електрода буде введена у фолікул. Якщо рука косметолога здригнулася – ефекту не буде, а мікроопік шкіри залишиться.

У лазерах у необхідну «мету» прицілюється не косметолог, а сам апарат. Промінь сам знаходить потрібну "мету".
лазерна чи електро епіляція
Лазери, як і світлові IPL технології, можуть вузько впливати на певні «мішені» - на воду (присутня у всіх клітинах нашого тіла), оксигемоглобін (присутній у кровоносних судинах) та меланін.

Мета лазера - меланін волосся (саме меланін фарбує волосся в різні кольори, у сивому волоссі меланін відсутня, у світлому волоссі його зовсім мало).

Коли меланін поглинає енергію лазера, волоски нагріваються до температури вище 100 градусів по Цельсію, що змушує їх згоряти й випаровуватися. Через пару волосся, що розширюється, «роздмухуються». Але мета не в тому, щоб зруйнувати волосся, а в тому, щоб використовувати його як провідник усередину шкіри, для знищення волосяної фолікули, з якої він росте.

Основним завданням епіляції (на відміну від депіляції) є «вбивство» волосяного фолікула (якщо точніше – «вбивство» фолікульного сосочка, що живить, і її капсули).

Існують олександритові та діодні лазери. Для нас принципової різниці між цими апаратами не існує, крім больових відчуттів та комфорту проведення процедури.

Ми пропонуємо своїм пацієнтам найсучасніший олександритовий лазер марки Candela із динамічною системою охолодження, що працює без в'язкого гелю, який зазвичай застосовується при роботі з діодними лазерами.

Наш олександритовий лазер – найкомфортніший серед ефективних :)

Лазерна епіляція видаляє волосся назавжди?

Так - лазерна епіляція видаляє волосся назавжди, але з обмовленням. Для того, щоб дійсно зовсім видалити все волосся, потрібен цикл процедур.

Отже, коротко розберемо чому.

Волосся нашого тіла мають властивість випадати самі по собі. Вся річ у тім, що волосся, яке росте з одного кореня, має свої стадії життя.

Анаген – це стадія життя активного зростання. У цій стадії волосся має зв'язок з коренем, з кореня надходять поживні речовини, волосся росте.

Катаген - це стадія життя волосся, коли він відмирає і випадає. На цій стадії корінь відокремлюється від капсули та помирає, волосся випадає. Організм накопичує сили для запуску зростання нового волосся, зазвичай від 2 до 4 тижнів.

Телоген - стадія сплячого волосяного фолікула. Волосяний фолікул спить, із нього нічого не росте. "Спати" такі фолікули можуть від 2 до 13-15 місяців.
Кращій період для лазерної епіляції
Майже все наше волосся - це волосся в стадії анагену: близько 30-35% всього волосся, закладеного природою (залежно від області тіла). Впливати на волосся при епіляції потрібно саме в стадії анагену - тільки тоді енергія світлового променя досягне зону волосся, що живить, і зруйнує її.
Жодної різниці між електро-, фото- та лазерною епіляцією немає: принцип видалення волосся будь-яким із цих способів однаковий. Вплив на активне коріння з метою його руйнування. Всі ці способи "вбивають" волосся назавжди!
Після того, як все видиме волосся оброблене лазером, воно позбавляється живлення та випадає саме на 5 - 10 день. Існують певні правила догляду після сеансу лазерної епіляції, наприклад, не можна вищипувати залишки волосся.
Тому відповідь на запитання "чи назавжди видаляється волосся лазером?" можна сформулювати так: із вбитого кореня більше нічого не виросте. Але поряд є сплячі фолікули. Тож одного сеансу невистачить.

Скільки потрібно процедур для того, щоб видалити все волосся назавжди?

На це питання часто трапляються свідомо некоректні відповіді. Пам'ятаючи про стадії росту волосся, знаючи, що «волосистість» людини часто залежить від її гормонального фону, правильна відповідь на це питання має звучати так: «все індивідуально!»
Зменшення кількості волосся після лазерної епіляції
Видалити волосся назавжди з першого разу не вийде жодним з перерахованих вище методів епіляції!

Тож, з одного боку, твердження, що волосся забирається назавжди за один сеанс - вірно! Але вбивши фолікул, ми вбили й волосся, яке більше не виросте! Однак прокинеться сусідній фолікул й волосся виросте вже з нього, тоді потрібен повторний сеанс епіляції.
Зменшення кількості волосся після лазерної епіляції
В нашій практиці є приклади, коли волосся на ногах практично припиняло своє зростання вже після 2 візитів із проміжком у 2,5 місяці. Надалі: контрольні візити раз на півроку для усунення одиночних областей росту та одиничних волосків.

Тож, чекаємо на Вас в нашій клініці!
Отримати Сертифікат на Знижку у 500 грн* ➤➤➤

Інша корисна інформація

Рекомендації що до підготовки тіла до процедури за 14 діб до її проведення
Відносні та абсолютні протипоказання що до процедур лазерної епіляції
Що можна, та що суворо забороняється під час виконання процедур лазерної епіляції
Все про лазерну епіляцію: шкода, користь, кількість процедур та лайфхаки
Candela GentleLase Pro-U – лазер номер один в індустрії краси, ідеальне рішення для лазерної епіляції волосся та видалення пігментних плям
Принцип роботи обладнання з олександритовим лазером від CANDELA
Про хитрість лазерного випромінювання, та його взаємодію з коренем волосся.
Який лазер, чому та для кого ефективніший. Технічні особливості та нюанси технологій
Які зони тіла де з'являється таке небажане волосся доступні для епіляції
Відгуки та оцінки якості послуг з лазерної епіляції
40 питань та відповідей про лазерну епіляцію, її переваги, недоліки, та нюанси