Часті питання та відповіді про лазерну епіляцію

Часті питання та відповіді про лазерну епіляцію
Лазерна епіляція це сучасний спосіб позбутися зайвого волосся. В умілих руках лікаря-косметолога лазер став витонченою та потужною зброєю у боротьбі з небажаними волосками на тілі. Поширеність лазерної епіляції легко пояснити: на тлі аналогічних процедур вона вирізняється ефективністю, швидкістю та безболісністю. За її допомогою за 1-2 курси можна надовго позбутися зайвого волосся на обличчі, в області пахв, на ногах, руках та навіть глибокому бікіні.

☤ Методика вже встигла обрости чутками та міфами. Наші фахівці відповіли на часті питання від клієнтів, щоб остаточно розвіяти всі страхи та сумніви.

1. Протипоказання до лазерної епіляції

Коли, або в який період не можна робити лазерну епіляцію:
☑ Вагітність.
☑ Період годування груддю.
☑ Герпес.
☑ Дерматовенерологічні захворювання на стадії загострення (екзема, акне, псоріаз).
☑ Наявність родимок на області обробки лазером.
☑ Вітіліго.
☑ Інфекційні чи застудні захворювання.
☑ Цукровий діабет.
☑ Захворювання крові.
☑ Варикозне розширення вен.
☑ Онкологічні захворювання.
☑ Ушкодження шкіри (подряпини, опіки, розчісування, гнійнички та інших.) в області обробки.
☑ Психічні захворювання із психомоторним збудженням (світлова епілепсія).
☑ Свіжа засмага за 14 днів до сеансу.
☑ Приймання антибіотиків за 14 днів до сеансу лазерної епіляції.

2. Як діє лазер, яким проводять епіляцію?

Як діє олександритовий лазер:
Спрямована енергія олександритового лазера зі світлової переходить у теплову. Волосся нагрівається від видимого кінчика до цибулини, яка знаходиться глибше у шкірі. Волоски в буквальному значенні «згоряють». Зрозуміло при цьому, прогрівається також шкіра, але незначно, лише на глибині 2-3 мм від поверхні.

Як діє діодний лазер:
Довжина хвилі та частота спалахів лазерного променя більше, він діє не на поверхневу частину волосся, а на судини, які живлять його фолікул, та на сам фолікул. Волоски відторгаються протягом 14 днів.

✔ Докладніше про діодний та олександритовий лазер їх переваги та недоліки читайте в повному розборі в нашій публікації "Діодний або Олександритовий лазер краще?"

3. У чому відмінність лазерної епіляції від депіляції?

Депіляція волосся – це видалення стрижня волосся над поверхнею шкіри із збереженням його фолікула. Це гоління, виривання волосків пінцетом чи воском, хімічне видалення волосся, шугаринг, депіляція ниткою чи електричним депілятором. Ці методи завжди травмують поверхневий шар шкіри. Як захисна реакція збільшується шар мертвих клітин. В результаті утворюється вросле волосся та подразнення. Шкіра як реакція стає грубішою.

Лазерна епіляція волосся – це видалення волосся разом із фолікулом. Крім того, лазерна дія видаляє капіляри, що живлять цибулину волоска, та стовбурові клітини, з яких утворюється фолікул.

☝ При депіляції видаляється тільки та частина волосся, яку видно на поверхні, через що вона продовжуватиме відновлюватися та рости знову. При лазерній епіляції видаляється все волосся разом із коренем, цибулею, капілярами, які її живили, та клітинами попередниками.

4. Як підготуватися до лазерної епіляції?

✖ За кілька тижнів до процедури не вдавайтеся до інших методів епіляції (віск, шугарінг, бритва тощо).
✖ За 14 днів до сеансу не засмагайте, не відвідуйте солярій та не використовуйте креми для засмаги.
✖ За 12-14 днів до сеансу не приймайте антибіотиків.
✖ Для епіляції олександритовим лазером за 1-2 дні до візиту до косметолога збрийте волосся у зоні обробки, залишивши лише волоски довжиною до 1-3 мм. Робіть це акуратно, щоб не травмувати шкіру.
✖ Для епіляції діодним лазером повністю збрийте волосся за 24 години в області обробки перед походом до косметолога.

5. З якого віку можна робити лазерну епіляцію?

☝ Вікових обмежень на процедуру немає, але дітям її не варто робити.

У період статевого дозрівання (12-16 років) у дівчат та юнаків активно росте волосся: як жорстке, так і пушкове. Тому, щоб видалити волосся за допомогою лазерної епіляції, їм доведеться провести набагато більше сеансів з короткими паузами, ніж дорослим.

Що стосується людей похилого віку, то у них найчастіше волосяний покрив світлішає, тому він погано сприймається лазером.

6. Як роблять лазерну епіляцію?

Основні етапи проведення процедури:

▶ Консультація із косметологом.
Під час бесіди та огляду лікар визначить обсяг роботи, оцінить стан шкіри та розрахує приблизну кількість необхідних процедур.

▶ Підготовка області.
Косметолог при явній необхідності підголює волоски та очищає шкіру в зоні, де працюватиме.

▶ Захист очей пацієнта.
Пацієнту надягають спеціальні окуляри, щоб не пошкодити очі лазерним випромінюванням.

▶ Нанесення шару гелю (при епіляції діодним лазером)
При лазерній епіляції олександритовим лазером нанесення гелю не потрібно, лазер впливає дистанційно, без стикання апарату зі шкірою. Для діодного лазеру, гель потрібен для ковзання насадки апарату та забезпечення повного контакту зі шкірою.

▶ Сама лазерна дія.

7. Як довго за часом проводиться процедура лазерної епіляції?

Залежить від розмірів області, що обробляється: від 5 до 45 хвилин.

▷ Обробка обличчя – 20-30 хвилин.

▷ Глибоке бікіні – 20-30 хвилин.

▷ Ноги повністю – 60-90 хвилин.

8. Скільки потрібно процедур лазерної епіляції та від чого це залежить?

Бажаний результат у пацієнта з олександритовим лазером помітний відразу, але для повноцінного результату буває необхідно 4-6 процедур. Це умовні рамки, курс може складатися із 10 і навіть 15 сеансів. Залежить від зони епіляції. Повний курс для тіла складається із 6-8 сеансів, а для обличчя – до 10-12.

На кожній процедурі лазер впливає на фолікул у стадії зростання, тобто на активне волосся. Після його знищення як компенсацію втрати прокидаються інші цибулини. Вони починаються рости з нуля, та волоски з'являються знову. Тому потрібно проводити кілька сеансів.

Усього буде кілька хвиль активного зростання сплячих фолікул, кожна наступна хвиля все бідніша та бідніша: волосків за кількістю буде все менше і менше. Кількість цих хвиль та необхідних процедур залежить від індивідуальних особливостей організму. Після того, як буде знищено всі цибулини, пацієнт може надовго забути про небажану рослинність на тілі.
Скільки потрібно процедур лазерної епіляції та від чого це залежить?

9. Як довго зберігається ефект лазерної епіляції?

Після проходження курсу результат тримається від 2 до 5 років. Це залежить від області, що оброблялася та гормонального фону.

10. Знеболення при лазерній епіляції

Олександритовий лазер оснащений вбудованою подвійною системою охолодження, але процедура може бути дещо відчутною. Якщо процедура проводиться на застарілому устаткуванні без налаштувань та якщо у пацієнта підвищена чутливість, косметолог може використовувати місцеве знеболювання (крем-анестетик або лідокаїн у вигляді спрею).

При роботі з діодним лазером лікар захищає шкіру, що обробляється, спеціальним охолоджуючим гелем. Цього достатньо, щоб зробити процедуру максимально комфортною та безболісною.

11. Ефект після першої процедури лазерної епіляції

За статистикою після першого сеансу кількість волосся скорочується на 10-25%.

Після кожної наступної процедури цей відсоток збільшуватиметься.

12. Перерви між процедурами лазерної епіляції

Між сеансами потрібно робити інтервали 1-2 місяці.

Цей умовний проміжок що залежить від зони:
▶ Для обличчя – 1-1,5 місяці;
▶ Для зони бікіні – 1-2 місяці;
▶ Для гомілок – 1,5-2 місяці.

Точну кількість необхідних процедур та час перерв між ними може визначити лише лікар-косметолог під час консультації.

13. Що відбувається у перерві між сеансами та навіщо вони потрібні?

Під час процедури видима частина волосків (що зростає активно) згоряє за допомогою лазерного впливу. Коріння, що залишилося в глибині шкіри, в міру оновлення епідермісу буде підніматися нагору та випадати. Цей процес зазвичай займає кілька тижнів.

Після того, як випаде все коріння, починають проростати так звані сплячі волосяні фолікули. Коли вони починають турбувати пацієнта, потрібна повторна процедура, щоб остаточно видалити ці волоски.

14. Як часто потрібно робити лазерну епіляцію?

Як часто потрібно робити лазерну епіляцію?
Для стійкого результату потрібно зробити 1 курс по 5-10 процедур. Цикл повторюють кожні 2-5 років (залежить від зони, що оброблюється).

15. Чому лазерну епіляцію слід повторювати?

Тому що в організмі є волосяні цибулини, які довгий час перебувають у «сплячому режимі».

В екстрених для організму випадках вони прокидаються:
▷ порушення гормонального фону;
▷ вагітність;
▷ пологи;
▷ прийом оральних контрацептивів чи інших гормональних препаратів.

Повторний курс складається із меншої кількості процедур: достатньо 2-5 сеансів, щоб забути про волоски, що виросли знову.

16. Через скільки після епіляції випадає волосся?

Невелика кількість випаде одразу після закінчення сеансу. Основна маса – протягом 7-10 днів. Загалом після першої епіляції випаде лише 10-25% волосків.

Якщо ж йдеться про видалення 90-95% волосся, для цього потрібно пройти курс процедур лазерної епіляції.

17. Чи росте волосся після епіляції?

Так, росте. Не лякайтеся та не засмучуйтесь, це очікувано. У лазерної епіляції накопичувальний ефект.

Тож, розберемо це питання докладніше.

У яких випадках росте волосся після лазерної епіляції:
✔ Зроблено лише 2-3 процедури, замість курсу в 3-10 процедур.
Ефект від лазерної епіляції (незалежно від типу лазера) настає лише за проходження курсу процедур. Кількість сеансів в одному циклі залежить від особливостей організму: типу шкіри, кольору волосся, інтенсивності їх зростання, тощо.
Повний курс в середньому включає 3-10 процедур. Якщо зроблено лише 1-2 процедури лазерної епіляції, ефект буде слабким: волосся зростатиме знову.

✔ Може вирости світле пушкове волосся.
Більшість з таких волос у нормальному стані «сплять», проте після знищення жорсткого темного волосся пушкові волоски під впливом гормонів беруть на себе їхню роль, це нормальна захисна реакція організму. Лазер впливає на меланін волосся. Енергія лазера вловлюється цим пігментом, проводячи його до кореня – волосяної цибулини. Через нагрівання вона знищується. У світлому волоссі меланіну мало тому дія лазерних променів не дає очікуваного результату.

✔ Захисна реакція нашого тіла.
Після процедури можуть з'явитися нові темні жорсткі волоски, яких за кількістю буде більше, ніж було до лазерної епіляції. Лазер вбиває коріння волосся на активній стадії зростання. Організм втрачає природний захист від холоду. Запускаються рефлекторні захисні процеси: активується зростання «сплячих» та слаборозвинених волосків. Це нормальний та очікуваний процес. Тому для повноцінного позбавлення небажаної рослинності необхідний саме курс процедур.

✔ Неправильне налаштування лазера, тобто робота фахівця.
На різних ділянках тіла волосяні фолікули залягають на різних глибинах, в них може бути різна кількість меланіну (основні чорні волоски або пушкові). Косметологу дуже важливо правильно налаштовувати роботу апарату, задаючи потрібну довжину лазерної хвилі. Наприклад, працювати спочатку із зоною бікіні, а потім перейти на область верхньої губи, не змінивши параметри обладнання – не можна.

18. Чи шкідлива лазерна епіляція?

Чи шкідлива лазерна епіляція?
☝ Ні, процедура є повністю безпечною, якщо виконується правильно.

Світлові хвилі не проникають глибше підшкірно-жирової клітковини, тому не можуть впливати на внутрішні органи.

Лазерне випромінювання не може зашкодити, якщо апарат налаштований за інструкцією.

19. Чи можна робити епіляцію при вагітності або при грудному вигодовуванні?

✔ Не рекомендується.

Майстер у салоні краси може вас переконувати, що можна, посилаючись на рекомендації виробників обладнання. Спільнота гінекологів із цим не погоджується. Слова в рекламному буклеті можуть бути принадою для хороших продажів.

Лікарі не рекомендують вагітним дівчатам піддавати організм зайвим навантаженням — ін'єкційній косметології, чи апаратній.

Тут же варто обговорити й картину одразу після пологів. Прямих протипоказань немає, але матері-годувальниці не варто піддаватися ніякому зовнішньому впливу, щоб не спровокувати втрату молока.

✔ Проте, не поспішайте засмучуватися.

Одна справа, якщо необхідно видалити волосся над верхньою губою: це обмежені зони де епіляція проводиться дуже швидко. В цьому разі лазерна епіляція цілком можлива.
Інша річ, якщо ви хочете обробити велику область – руки, ноги чи зону бікіні. Досвідчений лікар відмовить вас та матиме рацію.
Косметолог може піти вам назустріч, якщо зона епіляції невелика та маючи на увазі конкретну ситуацію (якщо в зоні мало волосся або це повторний, скорочений курс процедур). Якщо ви вагітні чи нещодавно народили, ретельно обирайте лікаря-косметолога, щоб отримати максимально індивідуальний підхід без шкоди здоров'ю.

20. Чи можна робити епіляцію при варикозі?

❌ Ні. Варикозне розширення вен – одне із протипоказань щодо лазерної епіляції.

При варикозі страждають поверхневі вени нижніх кінцівок, у яких застоюється кров, через що вони розширюються. Під час лазерної епіляції шкіра локально прогрівається на глибину до 3-4 мм. При нагріванні венозна судина розширюється, погіршуючи перебіг захворювання. Однак це все стосується лазерної епіляції гомілки та стегна. Для обробки інших областей за наявності варикозу протипоказань немає.

21. Чи можна робити епіляцію під час місячних?

Суворої заборони немає, але не рекомендується. Косметолог може відмовити вам в наданні послуги та матиме рацію.

✔ По-перше, це негігієнічно.

✔ По-друге, під час менструації посилюється чутливість, тому лазерна епіляція може проходити із більшим дискомфортом, ніж у середині циклу.

Проте лікар може піти назустріч. У такому разі за 2-4 доби менструального циклу можете приходити на процедуру. Не забудьте про тампон, менструальну чашу чи губку.

22. Чи можна робити лазерну епіляцію, якщо є татуювання?

❌ Ні, не можна. Інфрачервоне випромінювання знищує всі темні пігменти, зокрема й у фарбі татуювання. Є ризик, що татуювання зблідне.

23. Епіляція при міомі

Допускається скрізь, окрім зони бікіні.

Лазер може прогрівати ділянку та посилювати кровообіг, що стимулює ріст пухлин.

24. Чи можна займатися сексом після епіляції?

✅ Можна, але не рекомендується.

Після процедури не рекомендується активно потіти, розпарювати чи натирати оброблену ділянку.

25. Чи можна голити після епіляції?

Можна, але не рекомендується. Як тільки вас почнуть турбувати волоски, що знову виросли, запишіться на повторний сеанс лазерної епіляції.

Суворо заборонено між сеансами лазерної епіляції використовувати методи видалення волосся з коренем – за допомогою воску, цукру, епілятора чи пінцету. Вони не сумісні з лазером, тому після одного з цих способів вся ефективність лазерної епіляції різко знижується. Для повторного сеансу доведеться зачекати щонайменше 3 тижні.

26. Чи можна сходити до лазні чи сауни після епіляції?

❌ Ні. Мінімум на 3-4 дні відмовтеся від відвідування лазні та сауни. Шкіра після процедури травмована, тож розпарювання збільшить час загоєння. А якщо в розширені пори потрапить бруд, він разом із залишком загиблого волосся може викликати запалення.

Поява маленьких прищів не принесе вам задоволення, тому краще потерпіти та сходити в лазню трохи згодом.

27. Чи можна засмагати чи ходити до солярію після епіляції?

❌ Ні. Утримайтеся від прийняття сонячних ванн щонайменше на 7-14 дня після процедури.

28. Що не можна робити після епіляції?

☑ Епілювати волосся іншими способами: воском, цукром, епілятором чи пінцетом.
☑ Засмагати (зокрема в солярії) 7-14 дня після сеансу.
☑ У день проведення процедури не можна приймати гарячий душ, ванну, сауни, басейн або використовувати скраби та жорсткі губки.

29. Що робити з вростаючим волоссям після епіляції?

Не намагайтеся збрити, видалити воском чи шугарінгом. Вросле волосся з'являється саме після таких маніпуляцій. Їх також слід видалити лазерною епіляцією.

30. Як перемогти сором та зробити епіляцію глибоке бікіні?

Потрібно розуміти, що косметолог – це лікар. Тож ставтеся до нього, як до будь-якого іншого лікаря. Ви ж не починаєте соромитися, коли терапевт «слухає» ваші легені, коли потрібно роздягнутися для запису ЕКГ або на гінекологічному кріслі.

Будьте готові до уважного огляду та не бійтеся цього. Лікарю-косметологу необхідно буде перевірити, чи є в зоні обробки родимки, щоб не торкнутися їх випромінюванням.

31. Який лазер краще: олександритовий чи діодний?

Цьому питанню присвячено цілий розділ на нашому сайті. Дізнатися більше про відмінності між олександритовим та діодним лазером можна за посиланням тут ≫.
Який лазер краще: олександритовий чи діодний?

32. Чи бувають опіки від епіляції?

Так, бувають, але тільки у разі некомпетентності фахівця, який проводить процедуру, та недотримання запобіжних заходів (приймання антибіотиків та отримання засмаги менше ніж 14 днів до процедури). Опік утворюється, якщо вибрати занадто інтенсивний режим випромінювання. Лікар-косметолог повинен враховувати індивідуальні особливості типу шкіри та волосся, підбираючи параметри роботи апарату.

33. Прищі після лазерної епіляції

Прищі після лазерної епіляції можуть з'явитися з кількох причин:

Вростання волосся. При лазерній епіляції таке буває рідко, проте трапляється якщо ви до процедури або між процедурами вдавалися до інших методів видалення волосся.

Інфікування фолікула. Виникає через занесення інфекції до, під час (за наявності ранок) або після (підвищене потовиділення) процедури.

Порушення гормонального фону.

Повідомте про свою проблему лікаря-косметолога, який проводив вам процедуру, або свого дерматолога.

34. Яка має бути довжина волосся для епіляції лазером?

Необхідна довжина волосся для епіляції залежить від того, яким обладнанням ви оброблятимете проблемну зону:

У класичному варіанті рекомендується відростити волоски до 3 мм. Таким чином збільшується ефективність процедури: меланін у частині волоска, що виступає зі шкіри, вловлює більшу кількість випромінювання.
Інноваційні моделі з ближньою інфрачервоною технологією не вимагають відрощування волосків перед епіляцією. Їхні промені відмінно поглинаються меланіном та гемоглобіном (знищуючи гемоглобін волосяного фолікула ми прикриваємо доступ харчування та кисню до волоска, через що він і гине).

35. Відгуки онкологів про епіляцію

Жінки бояться йти на лазерну епіляцію через побоювання з приводу раку. Онкологи не бачать у процедурі загрози, якщо вона проводиться в області віддаленої від пухлини та сертифікованим обладнанням.

Можливість отримати надмірне опромінення ультрафіолетом у рази більше при загорянні на сонці без використання захисних кремів. Під час процедури лазерні спалахи дуже короткі та швидкі. Хвилі доходять лише до поверхневих шарів шкіри, не впливаючи на глибокі тканини та внутрішні органи.

36. Чи безпечна лазерна епіляція для родимок?

Родимки або «невуси» - це скупчення клітин меланоцитів, з високим вмістом меланіну. Як відомо. лазерний промінь поглинається саме меланіном. Тому перед процедурою лікар обробляє родимку спеціальним білим олівцем, щоб лазер до неї не потрапив.

37. Фотоепіляція чи лазерна епіляція: що краще?

Фотоепіляція — видалення волосся спалахами високо імпульсного світла.

Декілька порівняльних фактів допоможуть вам при виборі методу:
✲ Фотоепіляція — більш давня методика видалення волосків. Лазерна епіляція – на 20% ефективніша.
✲ У фотоепілятора великий радіус впливу, через що крім волосяного фолікула страждають пігменти шкіри та судини. Лазерний промінь діє точніше, не викликаючи ускладнень.
✲ Фотоепіляція вийде дешевше, але процедур буде потрібно більше - 10.
✲ Якщо ви смаглява блондинка, то лазерна епіляція буде малоефективна, а ось фотоепіляція може викликати навіть опік.

38. Електроепіляція чи лазерна епіляція: що вибрати?

Електроепіляція – видалення волосків за допомогою низькочастотних струмів, що передаються пінцетом або голкою.

Вибір залежить від ваших цілей:
▶ Якщо у вас темне волосся – лазерна епіляція (ефективність залежить від кількості меланіну в структурі волосся та фототипу шкіри), світле – краще електроепіляція (не має значення колір волосся та шкіри).
▶ Якщо ви поспішаєте - лазерна епіляція (5-15 хвилин на область пахв), якщо віддаєте перевагу дріманню на кушетці - електроепіляція (1-3 години на область пахв).
▶ Загар. Якщо ви тільки но повернулися з відпустки, то електроепіляція допускається, а ось лазерна епіляція – ні. В обох випадках після процедури утримуйтеся від сонячних ванн на 10-14 днів.
▶ Після електроепіляції залишаються мікроопіки та скоринки, вони довго гояться, а ось після лазерної епіляції залишиться лише почервоніння, яке зійде через 1-3 дні.
▶ Курс електроепіляції видаляє волоски раз і назавжди, але домагатися цього доведеться тривалими процедурами та з хворобливим періодом відновлення. Курс лазерної епіляції знищує 90-95% волосся на період від 2 до 5 років. При цьому це швидка та безболісна процедура.

39. Чи можна зробити професійну лазерну епіляцію в домашніх умовах?

❌ Професійну – ні.

Так, в продажу є домашні апарати і вони прості у використанні. Проте, тут варто задуматися про те, а чи вистачить вам знань та досвіду, щоб правильно оцінити стан своєї шкіри, тип волосся та задати необхідні параметри?

Апарат у клініці – це професійне обладнання, чия вартість може сягати кількох мільйонів. Дешеві аналоги слабші та небезпечніші у застосуванні. У таких аксесуарів дуже низька ефективність. Можна провести просту аналогію: ви віддали б перевагу пошити сукню, використовуючи тільки голку та нитку, або довірили б справу швачки зі швейною машинкою?

40. Чому лазерна епіляція коштує так дорого?

Сучасне лазерне обладнання коштує досить дорого. Наприклад, обладнання у нашій клініці CANDELA GentleLase Pro – це кілька мільйонів гривень. Звідси й така ціна послугу. Але не поспішайте з висновками.

Річ у тім, що при виборі лазерної епіляції вам знадобиться набагато менше сеансів у загальній кількості для досягнення бажаного результату. Таким чином, у загальній кількості витрат ви заощаджуєте не лише гроші, а й час, витрачений на процедури. Ну і звичайно за больовим відчуттям лазер є безболісним методом видалення небажаного волосся на тілі.

✅ У будь-якому випадку слід пам'ятати, що кожна людина та кожен випадок є індивідуальним, тому перед початком курсу епіляції обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом клініки! Він допоможе вибрати обладнання згідно виключно вашими індивідуальними особливостями.
Отримати Сертифікат на Знижку у 500 грн* ➤➤➤

Коментарі та оцінка публікації

Інша корисна інформація

Рекомендації що до підготовки тіла до процедури за 14 діб до її проведення
Відносні та абсолютні протипоказання що до процедур лазерної епіляції
Що можна, та що суворо забороняється під час виконання процедур лазерної епіляції
Все про лазерну епіляцію: шкода, користь, кількість процедур та лайфхаки
Candela GentleLase Pro-U – лазер номер один в індустрії краси, ідеальне рішення для лазерної епіляції волосся та видалення пігментних плям
Принцип роботи обладнання з олександритовим лазером від CANDELA
Про хитрість лазерного випромінювання, та його взаємодію з коренем волосся.
Який лазер, чому та для кого ефективніший. Технічні особливості та нюанси технологій
Які зони тіла де з'являється таке небажане волосся доступні для епіляції
Відгуки та оцінки якості послуг з лазерної епіляції
40 питань та відповідей про лазерну епіляцію, її переваги, недоліки, та нюанси