Діодний чи олександритовий лазер краще?

Лазерна епіляція - це найбільш ефективний спосіб боротьби із зайвим волоссям на обличчі та тілі.

Суть процедури досить проста: лазерний промінь впливає на меланін – пігмент, що міститься у волоссі. Поглинаючи світлову енергію, пігмент нагрівається та руйнує репродуктивну систему волосся. Після цього подальше зростання волосу стає неможливим.

В сучасних клініках естетичної медицини процедура лазерного видалення волосся виконується за допомогою діодного або олександритового лазера. Який з цих лазерів та в чому ефективніший розберемось у цій публікації.
Діодний чи олександритовий лазер краще?

Які є лазери для епіляції?

Для початку давайте зясуємо, що на сьогодні існує всього чотири типи лазера: рубіновий, олександритовий, діодний та неодимовий.

Рубіновий лазер. Належить до серії найстаріших приладів. Застосовувати його має сенс тільки на світлій шкірі та лише для видалення темного волосся. І навіть у цьому випадку він ефективно видаляє тільки те волосся, яке знаходиться близько до поверхні.

Олександрітовий лазер. Видаляє не тільки темне волосся, а й волосся «шатен». З огляду на свою потужність дозволяє позбутися небажаної рослинності за відносно нетривалий курс процедур. Однак він не застосовується на темній шкірі та на зовсім світлому волоссі по типу альбінос.

Діодний лазер. Застосовується для видалення волосся будь-якого кольору (крім сивого та пушкового) та на шкірі різних фототипів (I-IV). Більше про різні типи шкіри читайте тут.

Неодимовий лазер. Цей лазер частіше застосовують видалення судинних сіточек та бородавок.

На сьогоднішній день для епіляції застосовуються лазери двох видів: олександритовий та діодний.
Діодний чи олександритовий лазер краще
Діодний лазер підходить для I-IV фототипу шкіри від світлого до темного кольору шкіри. Він видаляє волосся будь-якого кольору, крім гарматних та сивих.

Александритовий лазер - підходить для I-II, максимум III фототипу шкіри (у певних випадках). Він працює по світлій шкірі та видаляє волосся будь-якого кольору, за винятком сивих та пушкових.
Також, слід зазначити, що курс епіляції діодними лазерами зазвичай більш тривалий, а процедури болючіші.

Який саме лазер обрати - олександритовий чи діодний?

Тож, якщо ви плануєте зробити лазерну епіляцію закономірно постає питання - а який саме лазер краще застосовувати: олександритовий чи діодний? Чи взагалі обрати фотоепіляцію? Щоб спростити ваш вибір ми зробили порівняльну таблицю із списком характиристик та їх відмінністю на прикладі одного участка тіла - бікіні:
Асептика (гігієнічність)
Видалення світлого волосся
так
Candela GENTLE LASE
ТАК
Видалення темного волосся
Тривалість процедури (глибоке бікіні)
5 хвилин
Практично безболісно
Болючість
Кількість процедур (пахвові западини)
4 - 6
4 - 6
висока
Висока, знімні насадки, легко технічно обробити антисептичним розчином
діодний лазер
фотоепіляція
Ефективність
Кількість процедур (бікіні)
середня
12-14
8 хвилин
так
12-14
Чутливо
так
Низька (по гелю, багаторазовий сапфір, складно технічно обробити антисептиками)
низька
9 - 10
20 хвилин
так
9 -10
боляче
так
Низька (по гелю, багаторазовий сапфір, складно технічно обробити антисептиками)
Лазерна епіляція олександритовим лазером
Варто відзначити, що багато фахівців вважають співвідношення довжини променя та потужності у олександритового лазера оптимальним порівняно з іншими. А наявність інтерактивних систем охолодження зробить процес епіляції ще комфортнішим.

Деякі технічні особливості впливу "лазеру краси"

Отже, на цих графіках ми бачимо вплив різних типів лазерів на різні «мішені» - меланін, оксигемоглобін судин та воду залежно від довжини хвилі випромінювання. Нас насамперед цікавить меланін (чорна крива).
лазерна чи електро епіляція
Чим менша довжина хвилі, тим менша потужність променя (це фізика за 9 клас) і тим менш ефективно випромінювання взаємодіє з меланіном. Одночасно, чим більше довжина хвилі, то глибше випромінювання проникає у тканини.

Довжина хвилі (активна середа) діодних лазерів (від 810 нм) програє александритовим (755 нм) з погляду на меланін, але трохи більше впливає на оксигемоглобін судин (червона крива).

Діодний лазер розробляли роблячи його активну середу більш глибоку, та сподіваючись на подвійний ефект: нагрівання волосся та відразу на «припікання» судин, що живлять волосся – адже глибина проникнення променя з більшою довжиною хвилі вища, тому випромінювання має досягати рівня фолікульного мішечка. Але за фактом цього не трапилося, оскільки не все волосся залягає однаково глибоко, та й вплив на оксигемоглобін виявився не таким яскравим.
Один з основних компонентів лазерного апарату – робоче тіло або активна середа. Це штука, в якій електрична напруга перетворюється на лазерний промінь. Робоче тіло посилює світловий потік. Ось як це виглядає:

Луч олександритового лазеру
Працює це наступним чином:

  1. Джерело енергії накачує напругу активне середовище.
  2. Фотони в активному середовищі починають рухатися все швидше.
  3. Вони ударяються об оптичні резонатори (дзеркала) та щільність вимушеного випромінювання збільшується.
  4. Потужна лавина фотонів проходить через одне із дзеркал, яке пропускає 50% світла.
  5. Випущені фотони - це і є лазерний промінь.
На зображенні олександритовий лазер, але принцип роботи однаковий й у діодного. Просто в останнього робоче середовище – це діодні пластини (виглядають як смужки, якщо дивитися в апертуру маніпули), в той час як в олександритового – кристал. Робоче тіло завжди оточене дзеркалами-резонаторами.

Назва активного середовища диктує назву лазера. Якщо, наприклад, активне середовище рубін, отже лазер рубіновий, неодимовий – неодим.
Активне середовище олександритового лазера - мінерал олександрит. Олександрит - різновид хризоберилу з домішкою хрому. Змінює колір залежно від освітлення. Для лазерів мінерал вирощують штучно.

У діодних лазерах немає мінералів. Їхнє робоче тіло складається з двох шарів напівпровідникового матеріалу, складених разом. Активна речовина – арсенід галію.
Основна вартість лазера - це якраз активне середовище. Чим вона дорожча у виробництві — тим дорожчий лазер. Тобто вартість олександритового лазера завжди вища за діодний за інших рівних.

Комфорт при проведенні лазерної епіляції

Оскільки діодний та олександритові лазери суттєво відрізняються способом контакту зі шкірою, значно відрізняються і їхні системи охолодження шкіри пацієнта якому проводять лазерну епіляцію.

Проте, слід зауважити, що головне завдання систем охолодження - дозволити лазеру працювати на максимальних потужностях, передавати до "мішені" максимальну кількість енергії та не шкодити навколишній шкірі.
Діодний чи олександритовий лазер краще?
Охолодивши шкіру за мить до лазерного спалаху, якась частина енергії лазера піде на нагрівання епідермісу, таким чином уникають опіків. А саме волосся (має більш щільну структуру) практично не охолоджується та відразу вбирає тепло від лазера.
Вже лиш після цього розрахунок сили охолодження вираховують для комфорту пацієнта.

Зауважимо, що болючі відчуття можуть викликати як олександритові, так і діодні апарати. Але за відгуками пацієнтів, діодні лазери все ж таки трохи болючіші, особливо якщо порівнювати простий діодний апарат по гелю з олександритом з кріогеновим охолодженням.

Способи, за допомогою яких виробники намагаються досягти потрібного ефекту охолодження лазерних установок - різні.
Відео виконання процедури лазерної епіляція олександритовим лазером з системою охолодження кріогеном на CANDELA GentleLase Pro

Охолодження шкіри під час лазерної епіляції

Діодний лазер – контактний (у 90% випадків), тобто насадка з лінзою безпосередньо контактує з епідермісом.

Для кращого проходження енергії променя до кореня волосся при епіляції цим діодним лазером використовується гель. Вважається, що за допомогою нього йде й охолодження поверхні шкіри, але гель нагрівається від шкіри вже через 10 хвилин та нічого не охолоджує!

Також для отримання ефекту охолодження саму лінзу насадки виробляють із сапфірового скла, яке також має знижену температуру щодо повітря та тіла. На практиці інтенсивного охолодження не виходить, тому що скло нагрівається так само як і гель. Крім того, гель, нанесений на шкіру, після процедури потрібно витирати серветками або змивати, що завдає незручності пацієнтам.

В олександритах останнього покоління застосовується так зване динамічне охолодження. Під час спалаху лазера йде вприск на поверхню шкіри спеціальної речовини – кріогену (охолодного газу). Потрібна ділянка шкіри охолоджується, що дозволяє косметологу працювати на потрібних параметрах, не боячись отримати опік шкіри пацієнта.

Існують моделі з повітряним охолодженням, проте вони вже застаріли через свою меншу ефективність.
Рукоятки CANDELA GentleLase Pro

Охолодження та гоління волосся

Через те, що діодний лазер є контактним, його лінза притискається безпосередньо до шкіри, тож якщо на поверхні буде волосся, лазер його нагріє та можливе отримання мікроопіку. Саме тому волосся перед епіляцією на діодному лазері необхідно голити, щоб уникнути мікроопіків на шкірі, а також для того, щоб енергія лазера не витрачалася на спалювання волосся над шкірою, а прямувала відразу до кореня.
На олександритових апаратах голити волосся не обов'язково, хоча й бажано - насадка не притискає його до шкіри, воно згоряє під час процедури, а енергії лазера вистачає для знищення волосяної цибулини.
Потужність апарату та наявність системи охолодження відіграють важливу роль при виборі типу лазера. Але яким би не був хорошим апаратом, важливо наскільки досвідченим косметологом буде зроблено саму епіляцію.
Опитування наших пацієнтів показало, що епіляція на діодних лазерах (з усіма гелями та лінзами) болючіша, ніж на олександритових із системою охолодження криогеном. Також через технічні особливості, кількість процедур для досягнення потрібного ефекту "без волосся" на діодному лазері - вища!

Досвід косметолога та надійність лазера

Олександритові лазери використовуються понад 20 років. Це говорить про велику практику їх застосування. Діодні ж лазери існують не більше 10 років, тоже ця технологія поки що має менше напрацьованого досвіду серед фахівців. Проте, діодний лазер більш актуальний для країн, де зустрічається велика різноманітність фотопіпів пацієнтів. При цьому, як правило, іноземним косметологічним клінікам (зокрема, в США) доводиться використовувати обидва види лазера: для людей з фототипом 1-3 ефективнішим буде олександрит, якщо ж йдеться про мулатів, то краще діодний. Що ж стосується України, де більшість населення має європейський тип шкіри, якісніше та швидше зробити епіляцію вийде саме за допомогою олександритового лазера.
Більшість апаратів невідомих виробників, які відрізняються своєю недорогою вартістю, часто не забезпечують потрібної потужності імпульсу. Таких установок у нашій країні досить багато. І тут вже йдеться не про порівняння александритових та діодних установок, а про порівняння якісних та неякісних лазерів.
Чим загрожує вибір недорогого апарату? - випромінювання не досягає кореня волосся, а якщо досягає, то енергії не вистачає для його руйнування. Тому пацієнт може ходити і на 5 і на 10 сеансів і не бачити ефекту. Швидше навпаки - волосся посилює свій ріст як реакцію у відповідь на пошкодження.

Також при економії на дезінфекції, особливо контактним діодним обладнанням можливі передачі кожних хвороб. Епіляція ж на олександриті безконтактна, що унеможливлює всілякі ризики інфікування пацієнта.

Завдяки безконтактності, та технологічності олександритовий краще справляється з волоссям у таких важкодоступних ділянках, як ніс та вуха.
Діодний чи олександритовий лазер обрати для епіляції
В нашій клініці епіляцію волосся проводять олександритовим лазером CANDELA GentleLase Pro – це остання розробка компанії SYNERON. Частота імпульсів 2 Герц (2 імпульси за секунду) – навіть вище ніж у деяких діодних апаратів.

Охолоджувальна система запобігає опікам, а дистанційна насадка дозволяє проводити процедуру епіляції без будь-яких мазей, гелів та інших впливів на шкіру.

Відразу після першої процедури можна помітити значне випадання волосся та припинення його зростання. На обличчі можна назавжди позбавитися зростання волосся за 2-4 процедури, а в області пахв - за 2-3 процедури.
В будь-якому разі слід пам'ятати, що кожна людина та кожний випадок є індивідуальним, тому перед початком курсу епіляції обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом клініки! Він допоможе вибрати обладнання персонально за Вашими індивідуальними особливостями.
Отримати Сертифікат на Знижку у 500 грн* ➤➤➤

Коментарі та оцінка публікації

Інша корисна інформація

Рекомендації що до підготовки тіла до процедури за 14 діб до її проведення
Відносні та абсолютні протипоказання що до процедур лазерної епіляції
Що можна, та що суворо забороняється під час виконання процедур лазерної епіляції
Все про лазерну епіляцію: шкода, користь, кількість процедур та лайфхаки
Candela GentleLase Pro-U – лазер номер один в індустрії краси, ідеальне рішення для лазерної епіляції волосся та видалення пігментних плям
Принцип роботи обладнання з олександритовим лазером від CANDELA
Про хитрість лазерного випромінювання, та його взаємодію з коренем волосся.
Який лазер, чому та для кого ефективніший. Технічні особливості та нюанси технологій
Які зони тіла де з'являється таке небажане волосся доступні для епіляції
Відгуки та оцінки якості послуг з лазерної епіляції
40 питань та відповідей про лазерну епіляцію, її переваги, недоліки, та нюанси